Sākums

Siltajās vasaras dienās ciemojoties pie tēva privātmājā Babītē, ar sievu jau vairākus gadus sapņojām par to, ka reiz dzīvosim savā privātmājā.

Šobrīd dzīvojam kreditētā dzīvoklī un, lai varētu būvēt māju, no šī kredīta jātiek vaļā. Par laimi kredīta atlikusī summa ir mazāka par dzīvokļa vērtību. Sākotnējā doma bija pārdot dzīvokli un pāris gadus īrēt citu un iegūto summu no dzīvokļa pārdošanas izmantot, lai dotu nepieciešamo ieguldījumu celtniecības procesā, lai tālākai būvniecībai iegūtu kredītu bankā. Taču tad parēķināju, ka tie būtu apmēram 2 gadi, līdz māju dabūtu līdz tādam stāvoklim, ka tur varētu sākt dzīvot (izbūvēts pirmais stāvs ar virtuvi, WC un vismaz vienu istabu) un apmēram 7000 EUR lieki iztērētas naudas par īrētu dzīvokli (~300 EUR mēnesī par īri un liekajiem komunālajiem maksājumiem).

Tad nu izlēmām par labu citam variantam – pagaidu dzīvojamā mazēka (līdz 25m2 apbūves laukums un vienkāršots saskaņošanas process), kura pēc mājas uzbūvēšanas tiktu pārveidota par pirti. Rezultātā par sākotnējam būvniecības procesam paredzēto naudu tiktu uzbūvēta pagaidu māja, bet mājas būvniecības procesa sākums tiktu veikts par iepriekš minētajiem, ietaupītajiem ~7000EUR. Ieguvums vienkāršs – kad māja būs gatava, man uzreiz būs arī pirts “”par brīvu”.

Zemes gabals arī jau ģimenes īpašumā ir, tikai ar vienu nepilnību – tam tieši pa visu iet gaisvadu elektrības līnija, kas šobrīd jebkādu būvniecību uz šī gabala padara praktiski neiespējamu dēļ sarkanajām līnijām, bet par to nākamajā rakstā.

2 domas par “Sākums

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s