Pamati 2. daļa

Pa lieldienu brīvdienām sāku pamatu veidņu demontāžu. Tā kā visi veidņi tika ierakti, tad tie bija jārok atkal vaļā. Sāku ar pamatu pēdu, jo pēc tam taja vietā būs jāber smiltis, kuras atrakšu no sānu veidņiem. Man par lielu prieku pagaidām viss izdodevies, kā bija plānots. Betons sanācis perfekti gluds un arī OSB plāksnes bez īpašiem bojājumiem un būs izmantojamas jumtam, kā bija plānots.

Tālāk jau sānu veidņi. Katrā pusē atraku apmēram 2 lāpstu platumā, lai var izņemt vītņstieņus, kā arī pēc tam būtu ērti uzklāt hidroizolāciju un siltumizolāciju. Arī sānu pamati sanākuši samērā gludi, vienīgi ir dažas nelielas rievas, kur sametusies plēve.

Pa garajām brīvdienām, strādājot 3 dienas no 4 gan nesanāca noņemt visus veidņus, kā biju cerējis. Palika neizņemti 2 sienu ārējie veidņi. Atlikušos veidņus izņemu pa darbadienu vakariem pagājušajā nedēļā. Pie viena tika uzlikta arī hidroizolācija – bituma mastika 2 kārtās. Arī izlīdzināju lielākos nelīdzenumus ar gatavo cementa javu pamatu virsdaļā, lai augšējai hidroizolācijai (bituma mastika + ruberoīds) nav lielu nelīdzenumu. Nobeigumam uz Sakret BK līmes piestiprināju EPS-150 ekstrudēto putuplastu (dzīvē zilāks, nekā izskatās bildēs) 1m dziļumā (80cm zem zemes, 20 cm virs). Visu pārklāju ar Sakret BAK armēšanas javu un sietu. Kopā man visi pamati izmaksāja ap 650eur (nerēķinot OSB izmaksas, jo tos pēc tam izmantošu atkārtoti).

Šobrīd nedaudz aizkavējusies gāzbetona piegāde, tapēc darbi nedaudxz stāv uz vietas, bet ceru, ka tas ir tikai uz dažām dienām.

4 domas par “Pamati 2. daļa

  1. Tu biji plānojis veidot bituma šindeļu jumtu(spriežu tā pēc vēlmes OSB izmantot jumta konstrukcijā)?
    Man pāris gudri cilvēki, kas paši iegrābušies uz šindeļa jumtiem, ieteica turēties pa gabalu no šindeļa, jo pēc tam ar jumta tīrīšanu no sūnām un visa pārējā, kas uz viņa aug, esot konkrētas problēmas, kas beigu beigās noved pie jumta tecēšanas. Tas visvairāk izpaužas, ja māja ir koku tuvumā.
    Ja pameklēsi forumos tur šī problēma aprakstīta vēl vairāk.

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s