1. stāva sienas

Pagājušajā nedēļā beidzot uzsāku sienu mūrēšanu. Bija aizķeršanās ar gāzbetona piegādi un sanāca iekavēt vairākas nedēļas no plānotā grafika. Blokus jau pirms jaunā gada biju pasūtijis blokucentrs.lv. Kad sūtiju teica, ka 3-4 dienas iepriekš jāinformē un bloki būs klāt. Realitātē sanāca gandrīz mēnesis! 20. aprīlī pieteicu, ka vajadzēs gāzbetonu, un solīja no sākuma uz aprīļa beigām, bet tad katru reizi pārcēlās. rezultātā manis pasūtītais gāzbetons ir klāt tikai šodien. Būs laikam jāievieto melnajā sarakstā. Tik ilgi gaidīt nevarēju, tāpēc bija jāmeklē citi risinājumi.

Bija jau plānots, ka viena rinda būs no 25cm gāzbetona, bet pārējās no 30cm, lai dabūtu 2,35m augstumu zem armējošās joslas. Sākotnēji bija plānots, ka 25cm gāzbetona rinda būs pēdējā, bet tā kā bija jau pienākušas garās maija svētku brīvdienas un 25cm gāzbetons bija tēvam krājumos, tad nolēmu, ka logu augstuma samzināšana par 5cm neko kardināli nemainīs un likšu 25cm rindu kā pirmo.

Zem pirmās rindas ruberoīds un bituma mastika 2 kārtās (otrā tāda krietni treknāka, lai pielīmējas ruberoīds). Nezinu, kā citiem izdevies ruberoīdu sagriezt ar fuksīti, bet es ātri sapratu, ka nebūs aršana, tāpēc zāģēju ar fleksi.

Novilku striķus pa ārējo perimetru līmenī un sāku krāmēt blokus uz cementa javas. Sāku ar augstāko stūri. Visi pamati daudz maz bija līmenī, bet viens stūris bija sanācis kādus 3-4cm augstāks, nekā visi pārējie, tapēc sanāca diezgan pamocīties. Ar pliku cementa javu pat nepietika un nācās likt arī gāzbetona plāksnītes.

Kopā pirmās rindas mūrēšanai aizgāja 6 stundas. Tā kā bija skaidrs, ka, labākajā gadījumā, pasūtītais gāzbetons būs pēc svētkiem, tad nolēmu, ka tik izlgi nevaru gaidīt, jo bija paredzēts visas garās brīvdienas strādāt. Labi, ka tēvam ir lielais buss, ar kuru gāzbetonu varam atvest paši, tiesa gan, tikai pa vienai paletei un ārā jākrāmē, protams, ar rokām. Tad nu 2. maijā pasūtijām 2 paletes Rīgas būvservisā. Pirmajai aizbraucu pakaļ jau tajā pašā dienā un sarunāju, ka otru paņemšu nākamajā. Tajā pašā dienā arī noarmēju pirmo rindu. Tā kā sienu biezums ir tikai 20cm, tad pietiek ar vienu armatūru. Reni armatūrai dzinu ar aeroc rokas frēzi, kuru aizņēmos no kolēģa (liels paldies kolēģim Guntim). Visus 20 perimetra metrus ar šo rīku var izgrebt, apmēram, 30 minūtēs. Armēju ar 8mm armatūru.

Pirmai rindai armatūru iestrādāju ar cementa javu, bet pēc tam sapratu, ka nav vērts čakarēties, jo uz visu perimetru aizgāja tikai 1/2 sapainis javas, tapēc visu turpmāko armēšanu veicu ar to pašu bloku līmi. Sanāk nedaudz dārgāk, bet krietni ātrāk.

3. maijā no rīta devos pēc otrās gāzbetona paletes. Nedaudz gan sanāca bļ… un pa ceļam nedaudz par strauju nobremzējot palete apgāzās. Par laimi buss ir pietiekami liels, un palete bija novietota pa vidu, līdz ar to tā neuzgāzās nevienai busa sienai. Vēl paveicās, ka busā bija tukša palete un bloki uzgāzās tieši uz tās. Rezultātā, apmēram 10 bloki bija riktīgi salūzuši, bet vēl kādiem 10 nedaudz apdauzīti stūri. Šeit gan uzreiz jāpiebilst, ka skāde nebija liela un visi apdauzītie bloki tikai veiksmīgi pielietoti, ar ļoti maziem zudumiem.

Lai vai kā, trešdienas vakarā tika veiksmīgi uzmūrētas vēl 3 pilnas rindas. Juhūū, puse no pirmā stāva sienām gatava! Biju no sākuma domājis, ka tās 2 paletes izstrādāšu visas svētku brīvdienas, bet savus tempus nebiju novērtējis. Rezultātā vairs nebija ko mūrēt, jo pāri bija palikuši tikai kādi 15 bloki – nepietiek pat pilnais rindai. Tad nu 4. maijā noarmēju šuvi virs 4. rindas un atkal jau sanāca neliela dīkstāve. Ak jā, armētas tika arī šuves zem logu ailēm.

Bija jau skaidrs, ka bloki būs tikai šonedēļ, tapēc 5. maijā pasūtiju vēl 2 paletes un abas paņēmu tajā pašā dienā. Šoreiz atvedu veiksmīgi, bez starpgadījumiem. 5. maija vakarā un 6. maija rītā samūrēju vēl 2 rindas, bet pēdejās 2 svētdien. Sākot no 5 rindas jau darbi uz priekšu gāja krietni lēnāk, jo vairs nevarēja blokus uzmūrēt no zemes un nācās veidot improvizētas stalažas no blokiem un pamatu veidņu dēļiem.

Biju parēdzējis šonedēļ betonēt pārsedzes virs lielajiem logiem un durvīm (virs mazajiem logiem būs tikai armējošā josla), bet diemžēm apslimu, tapēc atkal jau objektā ir dīkstāve.

5 domas par “1. stāva sienas

  1. Nedaudz novēlots ieteikums, kas nav balstīts uz zinātniskiem pētījumiem – Ja gribi pēc tam sienu apdarē iztikt tikai ar nobeiguma špakteles kārtu, iekštelpās labāk nevajag caurumus smērēt ciet ar gāzbetona līmi, vai arī viņa ir jāiestrādā tā, lai nekas nevienā vietā nelīstu ārā. Slīpējot nobeiguma špakteli tie nodevīgie gāzbetona līmes izvirzījumi reizēm izlien ārā. Labāk ir pirms sienu špaktelēšanas tos caurumus aiztaisīt ar MP75, Rotbandu, vai citiem brīnumiem no tās sugas.

    Patīk

  2. Paldies par pārsteidzošo rakstu! Lai gan, kā redzu, joprojām ir daudz darba, vai jūs kādreiz esat domājis par sienu sildīšanu? Vai jūs izmantojat akmens vates, polistirola vai varbūt jūs to sildīsiet ar putām? Jums būs jauki dzirdēt plānus!
    Paldies!

    Patīk

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s