Pārsegumi un 2. stāva sienas

Dažādu iemeslu dēļ kādu laiku nav sanācis rakstīt. Kādu laiku biju aizņemts ar citām lietām un objektā nekas nenotika, savukārt, pēdejo pusotru nedēļu darbi notiek no rītausmas līdz salrietam, un tik vēlu beidzot darbus galīgi nav vairs vēlmes sēdēt pie datora.

Ap maija vidu sabetonēju ailu pārsedzes un armējošo joslu. Virs durvīm uzbetonēju pārsedzi 200mm platumā un 150mm augstumā armētu ar 4gb AIII 12mm armatūru, kura sasieta ar 6mm armatūru. Virs platajiem logiem pārsedze 100mm augstumā ar 2gb 12mm armatūru. Armatūras režģi liku uz 4cm plastmasas distanceriem. Visām iepriekš minētajām pārsedzēm gan pa virsu vēl 100mm armējošā josla ar 2gb 10mm armatūru.

Armējošo joslu centos veidot ļoti līdzenu, lai var otrā stāva sienu blokus uzreiz mūrēt ar līmi, nevis līdzināt ar javas slāni, kā mūrējot pirmā stāva pirmo rindu, kas arī lieliski izdevās.

Biju plānojis jau dažas dienas pēc armējošās joslas pabeigšanas sākt sienu mūrēšanu, bet dažādu apstākļu dēļ darbi iekavējās. Viens no iemesliem bija kokmateriālu neesamība, kas neļāva uzsākt sienu mūrēšanu pirms pārsedžu uzstādīšanas. 26. maijā beidzot atbrauca pārvietojamais gateris un sazāģēja nepieciešamos kokmateriālus, kuri jau agrā pavasarī tika atvilkti no sava meža.

3. jūnijā beidzot tika uzliktas pārsedzes. Tā kā laidums ir tikai 4m, tad pārsedzēm izmantoju 100x150mm brusas. Atstatums starp pārsedzēm 600mm, lai var iemūrēt vienu vesalu bloku, izņemot pie kāpnēm, kur 800mm, jo tāds būs kāpņu platums, un arī uz tā rēķina beigās viena sanāca 500mm. Pirms uzstādīšanas visus kokmateriālus piesūcināju ar antiseptiķi. Uz pārsegumiem no sākuma uzliku pagaidu dēļus, pa kuriem staigāt, mūrējot sienas, un arī uztaisīju pagaidu kāpnes.

4. jūnijā atbrauca čoms palīgā un beidzot viss vairs nav jādara vienam. Divatā samūrējām pirmās 3 bloku rindas. Kamēr es mūrēju, palīgs nesa blokus un jauca līmi. Pārējo otrā stāva sienu daļu samūrēju viens pats 6. jūnijā. Tā kā ir 5 pilnas rindās, tad armēju zem pēdejās un arī zem abiem gala logiem.

Pa šo nedēļu ir vēl šis tas padarīts, bet par to nākamajā rakstā.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s