Jumta konstrukcija un skurstenis

Joprojām tiek šancēts no agra rīta līdz vēlam vakaram un nav laika uzrakstīt. Nu jau par pāris rakstiem atpalieku no izdarītā.

Pirms jumta konstrukcijas uzstādīšanas nolēmām, ka uzreiz jāieliek melnā grīda no 40mm dēļiem. Nebija laika visus dēļus impregnēt no visām pusēm, tāpēc piesūcinājām sānus un apakšu, jo no pirmā stāva griestos sūcināt antiseptiķi nebūtu diez ko patīkami. Otrā stāva grīdā to izdarīt nebūs problēmu.

20170609_172321-1

Tālāk uzstādījām stabu no 100x100mm brusas cauri abiem stāviem spāru augšējam balstam. Laidums vienā pusē 2m, bet otrā 3m. Mūrlatas liku pa taisno un gāzbetona stiprinot ar ķīmiskajiem enkuriem uz vītņstieņiem. Virs gala logiem konstrukcija no tām pašām 100mm brusām. Tālāk jau 20 spāres no 50x150mm brusām. Attālums starp spārēm variē starp 60cm un 70cm, lai skurstenis sanāktu tieši starp spārēm. Katrā galā priekšpēdējā spāre iekšpusē tieši pie mūra, bet pēdējā 45cm aiz mūra (galos būs 50cm pārkare). Lai nešķistu, ka griestu augstums sanāks ļoti mazs, uzreiz jāpiebilst, ka attēlā redzamajam palīgam augums ir 1,98m.

Spāru svētki tika atzīmēti 13. jūnijā un tā kā nākamajās dienās solīja lietainu laiku, tad nopirku Depo 7x7m celtniecības pārsegu. Protams, pēc spāru pielikšanas tika uzkārts arī ozola vainags.

Skurstenim nolēmu izmantot keramzīta gatavos skursteņu blokus. Pa vidu nerūsējošā tērauda caurule ietīta 50mm speciālajā kārstumizturīgajā vatē. Mūrēju visu pamazām paralēli jumta darbiem. Pirms mūrēšanas pie pārseguma sijām pieskrūvēju divas 50x50mm latas, kuras nepieciešamas, lai vieglāk būtu skursteni mūrēt taisni un arī nodrošinātu pēc ugunsdrošības noteikumiem nepieciešamos 50mm no koka konstrukcijām.

Diemžēl vairāk bilžu no skursteņa mūrēšanas nav 😦 Bet princips sekojošs – vispirms ieliekam ar vati notītu 1m caurules gabalu un tad ceļam pāri blokus. Savādāk nevar, jo tērauda caurules posmi savā starpā jāsavieno ar skrūvējamām skavām. Visgrūtākais bija otrais metrs, jo tajā ir divi izvadi uz dažādām pusēm – viens apkurei un otrs atstāts nākotnes pirts krāsnij.

P.S.

Ap spāru svētkiem radās mērķis līdz Jāņiem būt zem jumta un ar ieliktiem logiem/durvīm un šobrīd esmu ļoti tuvu tam, bet par to nākamajā rakstā.

2 domas par “Jumta konstrukcija un skurstenis

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s